Dragneát három és fél év szabadságvesztésre ítélték, ebből több mint két évet ült le. A szabadlábra helyezéséről szóló döntést a politikus ügyvédje, Flavia Teodosiu jelentette be.
Liviu Dragnea áprilisban kérte szabadlábra helyezését, arra hivatkozva, hogy kitöltötte büntetésének kétharmadát - ami a feltételes szabadlábra helyezés előfeltétele -, "fegyelmezett, bizonyságot tett arról, hogy megjavult, a büntetés végrehajtása során végig jó magatartása volt, többször megjutalmazták, ugyanakkor kitartóan dolgozott - amennyire engedték dolgozni -, és részt vett különféle kulturális tevékenységekben, tanfolyamokon".
Ugyanakkor kérelmében felrótta a börtön vezetőségének, hogy megvonták tőle a munkához való jogot, és több mint nyolc hónapon át kénytelen volt a cellájában ülni, ami egészségi állapotának romlásához vezetett. Emellett - állította - sérült az egészséghez való joga is, mert több ízben is megtagadták tőle a szakorvosi kivizsgálást és a megfelelő kezelést, noha a börtön vezetőségét már a legelején tájékoztatták betegségeiről.
Április 27-én a főváros 5. kerületének bírósága elutasította a kérelmet, ezt a döntést Dragnea megfellebbezte, a bukaresti törvényszék azonban a fellebbezést is elutasította május 27-én, többek között arra hivatkozva, hogy az elítélt nem adta szilárd bizonyítékát annak, hogy megjavult.
Közben Liviu Dragnea kérelmezte a bukaresti ítélőtáblánál, hogy költöztessék el a pert az ország valamely másik törvényszékére. Igénylését azzal indokolta, hogy a bukaresti törvényszék bírái nem tudnak pártatlanok lenni szabadlábra helyezési kérelmének elbírálásakor, ugyanis a PSD-kormány idején ők is aláírtak egy petíciót az igazságügyi törvények módosításai ellen tiltakozva.
Bár a bukarestiv törvényszék döntése jogerős volt, az ítélőtábla semmissé nyilvánította azt, és elrendelte a tárgyalás áthelyezését a giurgiui törvényszékre.
Dragneát 2019. május 27-én ítélték három és fél év börtönbüntetésre a Teleorman megyei gyermekvédelmi igazgatóságnál történt fiktív alkalmazások ügyében.
A volt PSD-elnök több ízben is beperelte a börtön vezetőségét, arra panaszkodva, hogy nem engedik dolgozni a börtön autóműhelyében.
A büntetés-végrehajtási intézet azt követően vonta meg Dragnea munkához való jogát, hogy online interjút adott volt tanácsosának, Anca Alexandrescunak, aki most a Realitatea Plus televízió munkatársa.
Dragnea több pert megnyert a börtön vezetőségével szemben. Ezekben az esetekben a bírók megállapították, hogy nem tartották tiszteletben az elítélt jogait, többek közt a munkához és az orvosi ellátáshoz való jogát.